Strona główna | Mapa serwisu |

WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2
"POD CZERWONYM MUCHOMOREM"
W
PIECHOWICACH 
                                                      

                                                               
                                             
Historia
O nas > Historia

Pierwsza odnaleziona wzmianka wskazuje, że budynek „ pomiędzy wodami” tzn. pomiędzy rzeką a korytem młynnym, niedaleko późniejszego mostu przykościelnego zbudowano w roku 1837.

Około roku 1887 został przebudowany i do roku 1923 wykorzystywany był jako szkoła przykościelna. Od 1939 roku w budynku mieściła się Powiatowa Szkoła Zawodowa. Do roku 1945 funkcjonowała również w budynku szkoła muzyczna, a od 1945 świetlica gminna.

Od 1 września 1948 roku przedszkole. W roku 1980 z powodu złego stanu technicznego budynku przeniesiono przedszkole do budynku przy ul. Żymierskiego 77 ( obecne przedszkole nr 1). Po kapitalnym remoncie górne piętra budynku zajmował Inspektorat Oświaty i Wychowania oraz Miejski Zespół Administracji Szkolnej, mieściły się tam również pokoje służbowe dla pracowników oświaty. Na parterze w latach 80 mieściła się klasa Szkoły Podstawowej i jeden a potem dwa oddziały przedszkolne. W latach 1985/86 powstaje przedszkole nr 2 w Piechowicach. W 1991 roku cały budynek zajmuje przedszkole z oddziałem żłobkowym. W tym samym roku zostaje zmieniona nazwa na Przedszkole Samorządowe nr 2 w Piechowicach, która funkcjonuje do dzisiaj. W 1993 roku dobudowana zostaje kuchnia oraz oddzielna klatka schodowa dla żłobka wraz z zapleczem. W roku szkolnym 2002/2003 ogłoszono wśród dzieci i rodziców konkurs na LOGO przedszkola. Z pośród 23 prac najwięcej głosów uzyskała praca Patrycji Sienkowiec, przedstawiająca muchomora. Po uroczystym nadaniu Logo naszemu przedszkolu naszym mówimy o sobie „ Przedszkole pod Czerwonym muchomorem”. W roku 2003 pomalowano wszystkie sale i odnowiono dach, położone zostały kafelki w szatni przedszkola. Prace remontowe w budynku prowadzone są w miarę posiadanych środków.

W roku 2004, dzięki wsparciu rodziców wzbogacono ogród przedszkolny o zjeżdżalnie i drewniany samochód. Rodzice absolwentów rocznika 2004 ufundowali również urządzenia ogrodowe, które służą naszym milusińskim.


Przedszkole Samorządowe Nr 2 "Pod czerwonym muchomorem" ul. Nadrzeczna 1, 58-573 Piechowice, woj.dolnośląskie